Home

Sierpień 2018

Harmonogram misji i spotkań dla członków Klastra Metalowego METALIKA – druga połowa 2018 r.

4-7.09. Hamburg, Niemcy Targi SMM Hamburg – największe targi przemysłu stoczniowego i morskiego. Możliwość bezpłatnego skorzystania ze wspólnego stoiska UM Szczecin i Urzędu Marszałkowskiego WZP. Materiały można dostarczać do 28.08 do COIE w Szczecinie. http://www.smm-hamburg.com/en/
19-21.09. Stuttgart,Niemcy Izba Rzemieślnicza Badenii-Wirtembergii organizuje misję do firm z branży obróbki metalu ze Stuttgartu. Impreza obejmuje wizytę na targach AMB 2018. Koszt 150 EUR.
2.10. – do potwierdzenia Wałcz Spotkanie członków Klastra Metalowego METALIKA
12.10. Warszawa Targi Energii Odnawialnej RE-Energy Expo i Termoexpo – EXPO XXI Warszawa. Seminarium „Pokonywanie barier w finansowaniu rozwiązań energooszczędnych w MŚP przemysłu metalowo-maszynowego” – seminarium organizowane w ramach projektu EE-METAL pod patronatem Ogólnokrajowego Stowarzyszenia „Poszanowanie Energii i Środowiska” (SAPE-Polska)
6-7.11. Wrocław Warsztaty LEAN dla członków Klastra METALIKA – LEAN Institut
14.11. Eberswalde,Niemcy Konferencja Klastra Metal Industry Cluster Berlin-Brandenburgia (WFBB)
12.11. – do potwierdzenia do potwierdzenia Spotkanie członków Klastra Metalowego METALIKA

Klaster METALIKA – konkurs – Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu.
Klaster Metalowy METALIKA jest partnerem konkursu i akcji promocyjnej „Twój biznes pod banderą sukcesu”.
8.08.2018 odbyła się konferencja inaugurująca projekt realizowany dla rozpropagowania przedsiębiorstw Województwa Zachodniopomorskiego na szeroką skalę.
Zachęcamy do zgłaszania się firm do tego konkursu, czekają ciekawe nagrody oraz kampania promocyjna. Czas zgłoszeń do 09.09.2018.
Więcej informacji na stronie biznes.wzp.pl oraz na profilu na https://www.facebook.com/PomZachodnie/

Lipiec 2018
Na zaproszenie Technoparku Pomerania 13 lipca miało miejsce spotkanie i prezentacja Klastra Metalowego METALIKA w ramach projektu: “Zakup usług IOB szansą na innowację MŚP”. Tym samym Klaster METALIKA został jednym z rekomendowanych partnerów projektu. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Więcej informacji w zakładce: http://polskieklastry.org/oferta/

Czerwiec 2018

8 czerwca miało miejsce kolejne spotkanie Klastra Metalowego METALIKA z cyklu „Dobre Praktyki METALIKI”. Gospodarzem była firma TELEYARD sp. z o.o. – GRUPA TELEMOND z siedzibą w Szczecinie, (link do strony: www.telemond.com.pl)
Program wizyty obejmował:

 • Prezentację firmy TELEYARD przez Mariusz Kurkierewicza i Zygmunta Prochora
 • Prezentację i omówienie dobrych praktyk w zakresie odzysku energii w komorach malarskich oraz zaawansowanego systemu filtracji, osuszania i klimatyzacji zastosowanych w firmie TELEYARD
 • Zwiedzanie hali produkcyjnej
 • Dyskusję po zapoznaniu się z możliwościami firmy
 • Sprawy klastrowe (warsztaty LEAN MANUFACTURING, MPPK jako partner w projektach 1.16 ZARR i Technopark oraz Fundusz Usług Rozwojowych, Klaster Metalowy METALIKA jako uczestnik opracowania przez PARP: Benchmarking Klastrów 2018)

Dodatkowo, nasze spotkanie połączone było z obchodami Europejskiego Tygodnia Energii, w ramach którego jesteśmy oficjalnym partnerem. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wydarzeniem na oficjalnej stronie EUSEW:

http://www.eusew.eu/energy-days/metalika-metal-cluster’s-energy-day-2018-let’s-use-less-protect-better-earn-more

 

Maj 2018

Kwiecień 2018

 • Na zaproszenie Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, 5 kwietnia odbyło się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z sektora MŚP dotyczące zasad ubiegania się o granty na doradztwo w ramach projektu „Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP”, Działanie 1.16 RPO WZ 2014-2020.
  Klaster metalowy METALIKA jako Instytucja Otoczenia Biznesu, reprezentował Marek Dymsza, który przedstawił ofertę dla przedsiębiorców w zakresie doradztwa:
  1. Kojarzenia partnerów gospodarczych i jednostek naukowych do współpracy w zakresie B+R,
  2. Wprowadzania nowych modeli biznesowych, nowych produktów i usług
  3. Korzystania z finansowania zewnętrznego,
  4. Jakości,
  5. Opracowania strategii ekspansji na rynki zagraniczne
  Zapraszamy do korzystania z projektu 1.16 RPO WZ 2014-2020

Marzec 2018

 • VII Zwyczajne Walne Zgromadzenie Klastra Metalowego METALIKA (23.03.2018).
  W tym roku spotkanie Klastra Metalowego METALIKA miało miejsce w gościnnych murach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki (IMiM) i zostało podzielone na cztery części.
  W pierwszej części członkowie Rady Organizacyjnej zapoznali się z przeprowadzonymi działaniami jakie zostały zrealizowane w 2017 r., wynikami finansowymi oraz omówiono propozycję uchwał. W drugiej części uczestniczyli wszyscy członkowie Klastra Metalowego METALIKA podczas której zostały zaprezentowane oferty: Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Centrum Innowacyjnego Biznesu oraz Rekord Pomorze.
  Następnie omówiono sprawozdanie finansowe z działalności klastra. Przeprowadzone działania w 2017r. i przedstawiono kierunki działań na 2018r. Podjęto uchwały o przyjęciu sprawozdania i udzieleniu absolutorium koordynatorom dr Marzenie Frankowskiej i Markowi Dymszy na rok następny. Przed przerwą miały miejsce dwie prezentacje nowych członków klastra: HURTOSTAL 2 Sp. z o.o., oraz TELEYARD Sp. z o.o.
  Podczas przerwy była okazja by w przyjacielskiej atmosferze uczci VII rocznicę powołania METALIKI. Po przerwie miały miejsce prezentacje nowego członka klastra: LFE Poland Sp. z o.o. oraz prezentacja Dziekana prof. nadzw. Mirosława Pajora z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydziały Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki (IMiM).
  Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do zwiedzenia Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, ZUT. To było bardzo udane spotkanie. Dziękujemy wszystkim którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w VII ZWZ Klastra Metalowego METALIKA.
  link do prezentacji VII ZWZ Klastra Metalowego METALIKA (PDF do pobrania):
  – VII ZWZ Klastra Metalowego METALIKA
 • Seminarium projektu EE-METAL w Madrycie
  W dniach 14-15 marca 2018 w Madrycie odbyło się seminarium projektu EE-METAL. Gospodarzem był hiszpański partner projektu Asociación de Empresas del Metal de Madrid (AECIM).
  Klaster METALIKA reprezentowała Marzena Frankowska. Spotkanie, jak zwykle odbywało się w pracowitej i sympatycznej atmosferze. Przed nami kolejne wyzwania związane z realizacją projektu EE-METAL.

Luty 2018

 • Nowe miejsce spotkań dla Klastra Metalowego METALIKA.
  Miło nam poinformować, że decyzją Dziekana Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymaliśmy jako Klaster Metalowy METALIKA do korzystania jedną z sal seminaryjnych w Centrum Informacji Menedżerskiej Service Inter-Lab. Zapraszamy do korzystania w godzinach funkcjonowania CIM SIL. http://bg.szczecin.pl/wzieu/ (91) 444-32-23
 • Jak co roku i tym razem w dniach 2-3.02.2018 r. w nadmorskim hotelu SENATOR w Dźwirzynie miały miejsce warsztaty klastrowe pt.: “Znaczenie efektywności energetycznej w świetle praktyki gospodarczej i samorządowej” na które licznie przybyli klastrowicze. Spotkanie zostało podzielone na dwie części: część warsztatową i część integracyjną.
  W części warsztatowej m.in. zostały omówione planowane wspólne wyjazdy na szkolenia z Symulacji Lean Manufacturing we Wrocławiu (listopad 2018), a w części integracyjnej motywem przewodnim był turniej bowlingowy o 1 srebrnego dolara. Pierwsze miejsce zajął Paweł Leśniczak, II miejsce zajęła: Żaneta Cichońska, III miejsce zajął Bogdan Wankiewicz. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok na warsztatach!

Styczeń 2018

 • Spotkanie polsko-niemieckie na temat współpracy.
  Dnia 30.01.2018 w Punkcie kontaktowym Klastra Metalowego METALIKA – WZIEU Service Inter LAB w Szczecinie odbyło się spotkanie, którego celem było rozwijanie współpracy przedsiębiorstw z Polski i Niemiec. W spotkaniu uczestniczyli: Dr Philipp Steinkamp, Koordynator ds. Polski, Regionalcenter Nordost-Brandenburg, Wirtschaftsförderung Land Brandenburg GmbH (WFBB) oraz dr Marzena Frankowska, koordynator Klastra Metalowego METALIKA.

klaster metalowy metalika

The Cluster was established in March 2011 and is located in the north-western region of Poland. The aimof its initiative is the dynamic development by means of expanding the range of the internal cooperation as well as the cooperation with the external companies (domestic and foreign).

 

mp polskie klastry

MP Polskie Klastry Sp. z o.o. is a joint venture of specialized marketing companies established for the purpose of the coordination of the METALIKA Metal Cluster.

 

Partnerzy
logapartnerow_1logapartnerow_2logapartnerow_3 logapartnerow_4Logo_EEN-1logo-ZUT-1izba-gospodarcza-polnocnej-wielkopolski


Social Media

Comments are closed